poniedziałek, 27 maja 2024, 7:37

Czy pieprz pomaga schudnąć? Właściwości piperyny

Odchudzanie to prawdopodobnie najczęściej spotykana przyczyna do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Rozpoczęcia aktywności fizycznej, zmiany nawyków żywieniowych itp. Nie dziwi więc fakt, że do tej pory powstało wiele różnych sposobów na przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej itp. W tym kontekście jakiś czas temu wiele zaczęło się mówić na temat czarnego pieprzu, a w gwoli ścisłości – piperyny, która odpowiada za jego ostry smak.Chociaż jako przyprawa jest wykorzystywana w Europie od ponad kilku tysięcy lat, to właściwości wspomagające odchudzanie piperyny zostały odkryte stosunkowo niedawno. Warto zatem przyjrzeć się im, aby dowiedzieć się, czy faktycznie jest to dobry sposób na pomoc w zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów.

Czym jest piperyna i jakie ma właściwości?

Piperyna to przede wszystkim podstawowy składnik pieprzu czarnego, który nadaje mu smaku. Należy do grupy alkaloidów i zaobserwowano jej liczne właściwości prozdrowotne. Co ciekawe, medycyna dalekiego wschodu od dawna wykorzystywała pieprz czarny jako środek przeciwbólowy, przeciwgrzybiczny oraz antybakteryjny. Obecnie ma zastosowanie w przypadku chorób umysłowych takich jak demencja, czy też choroba Alzheimera.

Piperyna posiada właściwości oczyszczające, dzięki czemu pobudza ona metabolizm, a także wpływa na szybszą przemianę materii. Ponadto bada się ją także pod kątem właściwości przeciwnowotworowych. Z uwagi na wszystkie właściwości piperyny, znalazła ona zastosowanie także we współczesnej medycynie. Obecnie istnieje dość duża liczba suplementów diety oraz odżywek dla sportowców, które zawierają piperynę w swoim składzie.

Za przykład może posłużyć Allnutrition Piperine + Chrome, który jest dostępny w sklepie SFD. Stosowana regularnie i w odpowiednich ilościach wspomaga funkcje układu pokarmowego, a dodatek chromu pozwala utrzymać prawidłowy metabolizm organizmu. Co więcej, piperyna wspomaga także wchłanianie wielu innych minerałów oraz związków, które są ważne z punktu widzenia zdrowia organizmu.

Piperyna na odchudzanie, czy to możliwe?

Jak wspomniano już wcześniej piperyna stymuluje metabolizm organizmu, a dzięki temu po prostu pomaga w procesach spalających tkankę tłuszczową. Jednak sam pieprz czarny we wszelkiego rodzaju potrawach posiada zbyt małe ilości piperyny, aby miała ona wpływ na proces odchudzania, a uzyskanie samej piperyny z pieprzu jest po prostu niemożliwe bez odpowiedniego specjalistycznego sprzętu.

To właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na jej stosowanie w formie suplementu diety. Wszystko przez jej wpływ na metabolizm, a także charakter termogeniczny. Dzięki piperynie temperatura ciała nieznacznie się podwyższa podczas treningu, a tym samym organizm wykorzystuje większe ilości energii i generuje większą ilość potu. W konsekwencji prowadzi to do zwiększonego spalania tkanki tłuszczowej organizmu. Warto jednak pamiętać, że wraz z jej działaniem, organizm szybciej wytraca wszelkiego rodzaju substancje wraz z większą ilością potu.

Oznacza to, że stosując piperynę trzeba szczególnie dużą uwagę przykładać do odpowiedniego nawodnienia organizmu podczas treningu oraz po jego przeprowadzeniu, w celu uniknięcia niedoborów istotnych substancji odżywczych. Pomocne są w tym celu wszelkiego rodzaju napoje izotoniczne i inne suplementy diety. Można je nabyć także dzięki bogatej ofercie sklepu SFD.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne