niedziela, 14 kwietnia 2024, 4:41

Przykre skutki nadmiernej prędkości

W ostatnim czasie kierujący w gminie Czajków i gminie Kraszewie mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Proste odcinki zachęcają do większych prędkości i “wciśnięcia gazu”, jednak apelujemy o rozwagę i ostrożność. W ciągu zaledwie dwóch dni trzem kierujących zatrzymano prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Jedną z osób, która straciła uprawnienia jest 20-letnia mieszkanka gm. Czajków, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h. Funkcjonariusze ostrzeszowskiej “drogówki” zatrzymali jej Renault do kontroli przed godz. 17:00 w środę 31 stycznia. Kobieta została również ukarana mandatem karnym.

W podobny sposób skończyły się kontrole drogowe podjęte wobec kierujących we wtorek, 30 stycznia.

Jeden z mężczyzn, kierując samochodem marki Audi przekroczył dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 80 km/h. 32-latek mknął przez Czajków mając 130 km/h na liczniku.

Drugi z kierowców zatrzymany został w Racławicach. 24-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, poruszał się przez teren zabudowany z prędkością 110 km/h, co również poskutkowało utratą przez niego prawa jazdy na 3 miesiące.

Wobec sprawców wykroczeń funkcjonariusze zastosowali też postępowanie mandatowe i dopisano im punkty karne.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne