niedziela, 16 czerwca 2024, 21:38

Pożar w Mąkoszycach (Aktualizacja)

11 lutego, około godziny 12.24, strażacy dostali zgłoszenie o pożarze zakładu stolarsko-tapicerskiego – palił się magazyn pianki i płyt.
Ponieważ w momencie zgłoszenia trudno było określić, jak dużych rozmiarów jest pożar (wiadomo było jedynie, że w pomieszczeniu nie ma ludzi), zadysponowano sporo jednostek.

Ostrzeszowskich strażaków wsparło osiem jednostek JRG z Sycowa, pięć OSP z krajowego systemu i jedna spoza krajowego systemu. Łącznie w akcji wzięło udział 36 strażaków.
Na miejscu okazało się, że paliła się wiata magazynowa o metalowej konstrukcji (20x7x4m). W środku znajdowały się łatwopalne przedmioty. Uszkodzeniu uległa wiata, łącznie z więźbą dachową, płyty pilśniowe i sklejka, wyroby drewniane, pianka, tkaniny oraz wózek widłowy.
Asekuracyjnie, w obronie kolejnych budynków, podano jeden prąd wody; na szczęście nie było realnego zagrożenia dla pozostałych obiektów.
Straty oszacowano na około 115 tysięcy złotych.
Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie w instalacji elektrycznej. Sprawę bada policja.

K.K.


Po godz. 12.00 w Mąkoszycach zapaliła się wiata/garaż (około 140m2) z płyt betonowych pokryte blachą przy jednym z zakładów stolarsko-tapicerskich. Wewnątrz znajdują się różne materiały (drewno, płyty wiórowe).

Sytuacja została opanowana. 
Więcej informacji wkrótce.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne