czwartek, 25 lipca 2024, 19:01

Posypały się mandaty

Wczoraj (18 listopada) policjanci specjalnej grupy „SPEED” z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Kępnie, Jarocinie, Krotoszynie, Ostrzeszowie, Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu prowadzili kolejne wspólne działania na drogach regionu, tym razem skupili się na powiecie kępińskim.

Akcja ukierunkowana była na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego kontrolowano przede wszystkim przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.
Podczas realizowanych wspólnie działań, funkcjonariusze na kępińskich drogach ujawnili 65 wykroczeń, wszystkie były związane z przekroczeniami prędkości – „posypały” się mandaty.
Policja zapowiada, że działania grupy „SPEED” będą kontynuowane i jednocześnie przypomina, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych wypadków drogowych, dlatego też stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości, w szczególności na obszarach zabudowanych, wpływa na ograniczanie skutków wypadków, które są tym tragiczniejsze, im prędkość jest większa.
Warto pamiętać, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość to nie tylko ta, wynikająca ze znaków drogowych, ale przede wszystkim prędkość, która dostosowana jest do warunków panujących na drodze.
Dbajmy o bezpieczeństwo własne, ale również innych użytkowników dróg.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne