poniedziałek, 27 maja 2024, 8:09

Syców – próbowano porwać ośmiolatkę! (Aktualizacja)

Aktualizacja:

W wyniku podjętych czynności ustalono, że do pierwotnie zgłoszonego przestępstwa nie doszło. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy – poinformowała asp. szt. Monika Kaleta z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Tajemniczym mężczyzną w aucie był najprawdopodobniej ojciec kolegi z klasy. Dziewczynka nie zauważyła swojego rówieśnika w samochodzie. Chłopiec sam miał wyjść z inicjatywą, aby podwieźć ją do szkoły. Ośmiolatka przestraszyła się nieznajomego dorosłego, po czym o sytuacji opowiedziała swojej mamie. – czytamy na mojaolesnica.pl

Teraz całe zamieszanie, które wynikło z błahego powodu, może wydawać się nawet “śmieszne” – nie zapominajmy jednak, że postawa dziecka oraz jego świadomość zasługuje na pochwałę. Dziewczynka zachowała się jak trzeba, a i mama natychmiast zareagowała. Szczęśliwie, był to fałszywy alarm, ale przecież nie musiało tak być…

Bądźmy czujni, nie lekceważmy obaw naszych dzieci.


Jak informuje portal mojaolesnica.pl, dzisiaj rano przed sycowską podstawówką doszło do próby porwania ośmioletniej uczennicy. Policja prowadzi w tej sprawie intensywne działania.
– Potwierdzam, doszło do zmuszenia dziecka do określonego zachowania. Prowadzimy intensywne czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury – informuje kom. Justyna Tomaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, podaje portal.
Nieoficjalnie mówi się, że mężczyzna z osobowej toyoty miał próbować wciągnąć dziecko do pojazdu. Dziewczynce udało się uciec, a podejrzany odjechał z miejsca zdarzenia.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne