Reklama

poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 11:54

Postawa godna naśladowania

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych podczas wyjścia na cmentarz w ramach zajęć szkolnych znaleźli portfel, w którym znajdowały się dokumenty, spora ilość gotówki w obcej walucie i karta bankomatowa. Dzięki uczciwości znalazców całość trafiła do właściciela.

Postawą godną naśladowania wykazali się uczniowie klasy VI jednej ze szkół na terenie powiatu ostrzeszowskiego, którzy jakiś czas temu, podczas wyjścia na cmentarz w związku ze Świętem Zmarłych, znaleźli portfel z zawartością dokumentów, karty bankomatowej oraz sporej sumy pieniędzy w obcej walucie.

Zdarzenie miało miejsce 30 października br. Tego dnia z dzielnicowym podległego rejonu skontaktował się telefonicznie nauczyciel Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych – Jolanta Grzesiak, który powiadomił o zaistniałym incydencie. Jak się okazało portfel, który został znaleziony w rejonie kościoła w Kotłowie, a następnie przekazany nauczycielowi towarzyszącemu uczniom podczas wyjścia, należał do obywatela Filipin, zamieszkującego na terenie gm. Mikstat.

W toku podjętych czynności funkcjonariusz ustalił miejsce zamieszkania osoby, do której należała zguba, a następnie przekazał w całości odnalezione przez uczniów rzeczy.

źródło: KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne