czwartek, 25 lipca 2024, 18:01

Policja apeluje do seniorów i ich bliskich

W ostatnim czasie, na terenie województwa wielkopolskiego pojawiały się przypadki oszustw seniorów metodami „na policjanta”, „na wnuczka”, „na Pocztę Polską” itp. Policja apeluje o zachowanie ostrożności! Nigdy nie przekazujcie, Państwo, swoich oszczędności osobom, których nie znacie!

DRODZY SENIORZY! Ludzie tacy jak Wy – wychowani w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym, często padają ofiarą oszustów – osób bezwzględnych, przestępców.
Oszuści, chcąc wykorzystać Waszą dobroć, podszywają się pod różne osoby. Mogą udawać Waszych najbliższych, którzy szybko potrzebują pieniędzy, np. żeby nie iść do więzienia po spowodowaniu wypadku, w którym ktoś ucierpiał. Podszywają się pod funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Śledczego udając, że chcą uchronić Wasze pieniądze, bo ktoś właśnie włamuje się na Wasze konto bankowe. W dzisiejszych czasach, by dostać się do mieszkania i ukraść wartościowe przedmioty, mogą oni podszywać się pod osoby dokonujące dezynfekcji w związku z koronawirusem. Inne sposoby, jakie wykorzystują oszuści, to udawanie pracowników Poczty Polskiej (bądź innych instytucji) – opowiadają rozmaite historie, z których każda ma na celu, oczywiście, wyłudzić pieniądze. W rzeczywistości wszystkie te historie są fikcją. Niestety, często zdarza się, że chęć niesienia pomocy swoim najbliższym czy Policji skutkuje utratą całych oszczędności.
Szanowni Państwo, pamiętajcie, że Policja nigdy nie będzie chciała żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności!
Wielkopolska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie osobom nieznanym, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie jej nieznajomym! To przestępcy czyhający na Wasze pieniądze!
Gdy spotkacie się z taką sytuacją, natychmiast zakończcie rozmowę. Powiadomcie prawdziwą Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112 i zgłaszajcie każdy taki przypadek.
Tylko szybka reakcja i Wasza czujność może powstrzymać oszustów i  nie pozwolić, by inne osoby o dobrym sercu, zostały wykorzystane i oszukane.

Wydział Prewencji KWP w Poznaniu/DPB

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne