czwartek, 23 maja 2024, 20:35

Pojemnik na elektrośmieci w Mikstacie

Wyeksploatowane baterie, tonery od drukarek, żarówki, akumulatory i inne małogabarytowe elektroodpady należy wyrzucać do specjalnych pojemników ustawionych przy budynku mikstackiego magistratu.

Tuż przed Nowym Rokiem przy budynku Urzędu Miasta i Gminy w Mikstacie przy ul. Krakowskiej został zainstalowany minipunkt zbiórki elektroodpadów, czyli konstrukcja składająca się z pięciu pojemników, przystosowanych do zbierania wybranych zużytych materiałów i urządzeń. Chodzi o odpady elektryczne i elektroniczne, które muszą być utylizowane oddzielnie. Należy je wrzucać do selektywnych pojemników przy ul. Krakowskiej – oddzielnie zużyte tonery, tusze, kartridże (kolor żółty); telefony, ładowarki, akumulatory itp. (kolor zielony); baterie wszelkiego typu (kolor czerwony); żarówki (kolor niebieski); płyty CD, DVD itp. (kolor fioletowy).
Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości w mieście i gminie Mikstat tych odpadów nie wolno wyrzucać razem z innymi śmieciami, zbieranymi w gospodarstwach domowych.

PK

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne