czwartek, 23 maja 2024, 17:29

Planowany zlot czy przypadkowe spotkanie znajomych?

W minioną sobotę na parkingu przy markecie Intermarche miało miejsce dość nietypowe zdarzenie.

Późnym wieczorem czerwono-niebieskie koguty rozświetliły ciemność, wzbudzając ciekawość mieszkańców. Jak się okazuje była to interwencja policji wobec młodzieży, gromadzącej się na parkingu.
„W minioną sobotę około godziny 22:20 Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona, że na terenie parkingu przy markecie Intermarche zgrupowała się młodzież, poruszająca się samochodami osobowymi. Na miejsce skierowano dostępne patrole policji, które podjęły kontrolę pojazdów oraz czynności legitymowania wobec osób w nich się znajdujących. Po wykonanych czynnościach kierujący pojazdami skierowali się w stronę Kępna.” – mówi rzecznik prasowy policji w Ostrzeszowie, st. asp. Magdalena Handziuk
Wygląda na to, że sprawa miała szerszy zasięg i można odnieść wrażenie, że była zorganizowaną akcją policji wobec nielegalnego zlotu miłośników motoryzacji. Na terenie powiatu kępińskiego policjanci skrupulatnie poddali kontroli tą samą grupę. W tym wypadku funkcjonariusze byli już przygotowani do masowych kontroli zarówno samochodów, jak i samych kierowców.

W wyniku przeprowadzonych kontroli pojazdów ujawniono prawie 50 wykroczeń, za które zostały nałożone mandaty karne oraz zatrzymano 19 dowodów rejestracyjnych – powiedział Radiu Sud rzecznik prasowy kępińskiej policji, st. sierż. Rafał Stramowski

Z pewnością były to jedne z poważniejszych działań policji w naszej okolicy w ostatnim czasie, a na pewno na uwagę zasługuje fakt, że były to działania niezapowiedziane.

 

 

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne