piątek, 26 kwietnia 2024, 23:15

ZWYCIĘSTWO SIATKAREK Z POZNANIA

Siatkarki z Poznania okazały się najlepszą drużyną XXVI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. W sobotę wieczorem rozegrane zostały mecze decydujące o kolejności w turnieju. W finale drużyna UKS ZSMS POZNAŃ pokonała 2:0 zespól MKS MOS WROCŁAW.

Poznanianki Były jedyną drużyną, która w całym turnieju nie straciła nawet seta, zaś Oliwia Konowalska z ich drużyny została wybrana najlepszą zawodniczką zawodów (MVP). Brązowy medal zdobyły dziewczyny z UKŻPS KOŚCIAN pokonując w meczu o III miejsce UKS Jedynka KLUCZBORK – 2:0.
Zawodniczki UKS Koliber OSTRZESZÓW zajęły w turnieju 10. miejsce, ulegając w walce o 9. miejsce drużynie WKS WIELUŃ, również 2:0. Wyniki poszczególnych setów: 2:20 i 10:20 sugerują, że nie był to zbyt wyrównany pojedynek.