czwartek, 28 marca 2024, 18:57

BIEGI O PUCHAR KOCICH GÓR

Na stadionie w Kobylej Górze rozegrano w niedzielę 38. Ogólnopolskie Biegi Przełajowe „O Puchar Kocich Gór”.

Wystartowało w nich kilkuset zawodników, głównie z powiatu ostrzeszowskiego, lecz nie brakowało też sportowców z innych miejscowości. I to właśnie mieszkaniec Tarnowskich Gór – Tomasz Juszczak został zwycięzcą biegu OPEN, na dystansie 6,5 km (22,27 min.), wyprzedzając już na bieżni stadionu Fabiana Świątka reprezentującego klub Zefka Runners. Dwie minuty za nimi finiszował trzeci na mecie Maciej Marczak z Doruchowa. Ale kobylogórska impreza, to święto dzieci i młodzieży. Jak zawsze zawody rozpoczynał bieg przedszkolaków dając wiele radości zarówno startującym dzieciom, jak i ich rodzicom. Ale również starsza młodzież mogła pokazać swoje umiejętności. W biegach uczniów szkół ponadpodstawowych bezapelacyjne zwycięstwa odnieśli: Hanna Sipurzyńska i Wojciech Kozłowski – najlepsi obecnie biegacze z gminy Kobyla Góra. W kategoriach zespołowych zwyciężyły: Szkoła Podstawowa w Mąkoszycach i Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.
Od 32 lat Biegi „O Puchar Kocich Gór” są również Mistrzostwami Osób Niepełnosprawnych, którzy i w tym roku mogli wykazać się w biegu na dystansie 100 m, jak też w marszu nornic walking.
Organizatorzy tegorocznej imprezy postanowili uhonorować i przypomnieć postać zmarłego w 2021 r. Jerzego Przygody – długoletniego wójta gminy, sportowca i wielkiego popularyzatora sportu. Jego wizerunek umieszczony został na medalu, który otrzymali wszyscy uczestnicy biegu open.

K.J.

Więcej o zawodach w Kobylej Górze – w najnowszym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.