poniedziałek, 15 lipca 2024, 17:45

„Dwójka” ze świąteczną rewią

Mieniące się w oczach feerie barw, rozbrzmiewające ze sceny świąteczne melodie, żywiołowy taniec i garść humoru na okrasę – takie widowisko można było zobaczyć 16 grudnia podczas świątecznej rewii, którą zafundowali w gwiazdkowym prezencie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie. W godzinnym programie zaprezentowało się 135 młodych artystów, reprezentujących wszystkie klasy – od pierwszej do ósmej.

Zmieniające się melodie, tańczące w ich takt kolejne grupy dzieci – jedne w czerwonych kubraczkach, inne w błękitnych pelerynkach, to znów bieliste anioły, a potem stado diablików z czerwonymi różkami i trójzębnymi widłami w dłoniach, bałwanki, mikołaje, dzieci z saneczkami – oj, działo się na scenie kinoteatru. A wszystko to stanowiło dopełnienie opowieści o mającym przybyć Świętym Mikołaju i jego dzielnych, trochę roztargnionych pomocnikach – elfach, przygotowujących paczki dla grzecznych dzieci.
Wreszcie przed tłumem rodziców, babć i cioć małych artystów, wypełniających po brzegi widownię przedefilowały sanie ciągnione przez ósemkę reniferów, a w nich Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. To był kulminacyjny punkt tego barwnego programu, pełnego czaru i magii. Zgromadzoną w kinoteatrze widownię czekał jeszcze wielki finał. I to dosłownie wielki, bo na scenie pojawili się wszyscy aktorzy widowiska, pozdrawiając oklaskujących ich widzów.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne