środa, 29 maja 2024, 8:39

Wolniej pojedziemy do Wrocławia

Nie 140, a 120 km/h – tyle będzie wynosić dopuszczalna prędkość na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Ograniczenie prędkości ma zostać wprowadzone jeszcze w czerwcu – informuje portal wroclife.pl

O tym, że dopuszczalna prędkość na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia zostanie zmniejszona ze 140 km/h do 120 km/h, informowaliśmy już na początku 2020 roku. Teraz zapowiadane zmiany zostaną wprowadzone w życie.
– Jeszcze w tym miesiącu planowane jest wprowadzenie ograniczenia prędkości na AOW pomiędzy węzłami Wrocław Południe a Wrocław Psie Pole – mówi na antenie TVP Wrocław, Magdalena Szumiata, z wrocławskiego oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
O to, by na tej obwodnicy wprowadzić ograniczenie prędkości, walczył społeczny komitet „Stop hałasowi we Wrocławiu”. Aktywiści postulowali także, by na obwodnicy pojawił się również odcinkowy pomiar prędkości. GDDKiA przychyliła się do tego wniosku.
Czynimy starania, aby GITD zainstalował te urządzenia na całym miejskim odcinku autostrady A8 – zapewniali jesienią ubiegłego roku przedstawiciele GDDKiA w piśmie do komitetu.
Z kolei w styczniu bieżącego roku drogowcy wystąpili do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o przekazanie przez GITD analiz bezpieczeństwa ruchu drogowego, które umożliwią wyznaczenie lokalizacji stacjonarnych urządzeń rejestrujących, służących do odcinkowego pomiaru prędkości na AOW.
Dodajmy, że na AOW pojawią się także nowe ekrany akustyczne – wzdłuż ulicy Melioranckiej i Żernickiej.

Źródło: wroclife.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne