piątek, 24 maja 2024, 9:31

Odpowiedź na list w sprawie niedoświetlonych przejść

W odpowiedzi na list czytelnika w sekcji Irytacje, dotyczący niedoświetlonych przejść dla pieszych w Ostrzeszowie, chciałbym podziękować za pozytywną ocenę inwestycji związanej z doświetleniem  przejścia dla pieszych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Ostrzeszowie.

W ciągu ostatnich trzech lat zrealizowaliśmy wiele zadań, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych (o wszystkich inwestycjach drogowych szerzej piszemy tutaj – przyp. red.). Możemy tu wymienić między innymi budowę wyniesionych przejść dla pieszych na ulicy Kąpielowej oraz w Rogaszycach. Podczas budowy i przebudowy dróg w Rojowie, Rogaszycach, na ul. Przełajowej  w Ostrzeszowie powstały bardzo długo oczekiwane chodniki, które zdecydowanie poprawiły bezpieczeństwo, w szczególności dzieci idących do szkoły. W najbliższym czasie rozpoczynamy kolejne zadania, na które pozyskaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:  przebudowę skrzyżowania ul. Sportowej, gen. Sikorskiego i Kościuszki oraz przebudowę przejść dla pieszych na ul. Sienkiewicza, Sportowej oraz Przemysłowej. W ramach tych zadań zaprojektowano odpowiednie oświetlenie.  
Zgadzam się z Czytelnikiem, że przejście dla pieszych przy ulicy Zamkowej na wysokości sklepu PSS Społem jest słabo oświetlone i należy zmienić ten stan. Jednak ulica Zamkowa na tym odcinku obecnie jest drogą powiatową i nie możemy na tym przejściu realizować inwestycji ze środków Miasta i Gminy Ostrzeszów.
W związku z planowaną zamianą dróg między Miastem i Gminą Ostrzeszów a Powiatem Ostrzeszowskim od 2022 roku ulica Zamkowa na całym swoim przebiegu będzie drogą gminną. Już teraz planujemy działania, które poprawią bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych, zlokalizowanych na tej ulicy. Zamierzamy wykorzystać możliwości pozyskania dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W pierwszej kolejności zadbamy o lepsze oświetlenie ulicy Zamkowej.

Dariusz Kwiatek, Naczelnik Wydziału Inwestycji Drogownictwa i Rozwoju

Dziękujemy za wyczerpującą odpowiedź i cieszymy się z takiego podejścia do tematu bezpieczeństwa przechodniów. Ono jest przecież najważniejsze.

red.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne