piątek, 19 lipca 2024, 7:52

Wybierz właściwe…

Takie podwójne pasy to luksus! Tuż obok urzędu i Sądu Rejonowego, przy skrzyżowaniu ul. 21 Stycznia z ul. Piastowską zaznaczone jest podwójne przejście dla przechodniów.

To oczywiście nie z powodu tłumów śpieszących do wspomnianych instytucji, lecz z powodu zaniedbań służb, które już dawno „stare” pasy, te bliżej Piastowskiej, powinny zlikwidować. Przechodnie mogliby nawet cieszyć się z tego „luksusu” i możliwości wyboru, gdyby nie fakt, że błędny wybór kosztuje. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radny A. Manikowski informował o przypadku, w którym to osoba przechodząca po „starych” pasach „nagrodzona” została mandatem… Usłyszeliśmy w odpowiedzi, że wiosną nieczynne pasy zostaną zamalowane, a oznakowanie pionowe wyraźnie wskazuje, które pasy są „ważne”.
Czy rzeczywiście jest to widoczne? Poza tym, kto z przechodniów, widząc na drodze wymalowane pasy rozgląda się za pionowymi znakami drogowymi? Można powiedzieć, że opieszałość speców od malowania pasów sprawiła, że piesi chcąc przejść przez ul. 21 Stycznia, muszą rozwiązywać łamigłówki i dokonywać właściwych wyborów. Zły wybór grozi mandatem i – co gorsze – wypadkiem.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne