środa, 29 listopada 2023, 23:52

Koronawirus na oddziale wewnętrznym szpitala

Badania na COVID-19 wykazały, że na oddziale wewnętrznym szpitala w Ostrzeszowie przebywają dwie osoby zarażone koronawirusem.
Są to osoby odizolowane, niestanowiące w chwili obecnej zagrożenia dla pozostałych pacjentów – mówi starosta Lech Janicki. Jak cała sytuacja, przy współpracy sanepidu zostanie rozstrzygnięta, będzie wiadomo jutro. 

Tymczasowo zostało wstrzymane przyjmowanie pacjentów na ten oddział. Jeden z pacjentów został przyjęty bez żadnych objawów, zaczął je wykazywać dopiero po paru dniach pobytu. Zrobiono wymazy i okazało się, że wynik jest dodatni.
Druga osoba już od początku umieszczona została w sali izolacyjnej – tu również wymaz dał pozytywny wynik. Personel lekarski i pielęgniarski obecny na oddziale posiada odpowiednie zabezpieczenie, więc nikt z nich nie powinien być zagrożony koronawirusem.
Podobne przypadki ma wiele szpitali i nie zamyka się oddziałów. Sytuacja epidemiczna w kraju jest taka, że w tej chwili chyba najmniej pożądanym posunięciem byłoby całkowite zamknięcie takiego oddziału. Uniemożliwiłoby to przyjmowanie pacjentów, którzy potrzebują pomocy także z powodu innych chorób. Trzeba się chronić, zabezpieczać, izolować, żeby się nie zakazić i nie zakażać innych, ale również trzeba nauczyć się żyć z tym zagrożeniem.
Zapewne już najbliższe godziny pokażą, czy koronawirus zatoczy w naszym szpitalu szerszy krąg, czy badania innych pacjentów (o ile takie zostaną zlecone) również nie dadzą pozytywnego wyniku.
K.J.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

Zbliżające się wydarzenia
Aktualnie nie ma żadnych wydarzeń.

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne