czwartek, 23 maja 2024, 17:54

DOFINANSOWANIE NOWEGO PLACU ZABAW

Będzie nowe miejsce rekreacji dla najmłodszych (i trochę starszych) mieszkańców Ostrzeszowa. W poniedziałek, 20 marca, podpisana została umowa na dofinansowanie projektu objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na co, za pośrednictwem OLGD, został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach projektu zaplanowano utworzenie nowoczesnej, atrakcyjnej strefy przeznaczonej do rekreacji dla dzieci i młodzieży. Ten nowy plac zabaw będzie znajdować się za budynkiem pracowni informatycznej ZS nr 2, przy alejce prowadzącej do klasztoru od ul. Norweskiej. Zajmie on teren o powierzchni około 3.500m2.
Kwota dofinansowania pochodzącego ze środków UE wynosi 443.802 zł. Jaki będzie całkowity koszt tej inwestycji dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu. Pewne jest, że miasto będzie musiało dołożyć środki z własnego budżetu. Projekt przewiduje zainstalowanie wielu urządzeń atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży. Znajdą się tam również urządzenia o charakterze integracyjnym – dla dzieci poruszających się na wózku inwalidzkim.
Umowę dotyczącą dofinansowania podpisali: wicemarszałek województwa wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski, burmistrz miasta i gminy Ostrzeszów – Patryk Jędrowiak oraz skarbnik Michał Adamski.

K.J.

 

 

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne