poniedziałek, 15 lipca 2024, 17:27

DNI ZIEMI MIKSTACKIEJ W KALISZKOWICACH KALISKICH

Dni Ziemi Mikstackiej, to impreza mająca już blisko 30-letnią tradycję. W niedzielę, 11 czerwca, Dni odbywały się po raz 28., lecz ich przebieg mocno różnił się od dotychczasowych festynów z tego cyklu. Najbardziej zasadnicza różnica to miejsce wydarzenia. Po raz pierwszy Dni Ziemi Mikstackiej nie odbywały się… w Mikstacie, lecz ich „miejscem akcji” było boisko przy SP w Kaliszkowicach Kaliskich. To właśnie tutaj w niedzielne popołudnie „działo się”, było gwarno i wesoło, a z głośników rozbrzmiewała muzyka i śpiew, a najgłośniej śpiewał zespół „CZARNO-CZARNI”, będący gwiazdą tej imprezy. 

Najpierw swoje umiejętności śpiewu i tańca pokazali najmłodsi mieszkańcy gminy – przedszkolaki, zachwycając spontanicznym występem. Potem sceną zawładnęli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Mikstat, ofiarowując uczestnikom festynu radość i piosenkę. Zaś grupa animacyjna w przebraniach bohaterów Psiego Patrolu zabawiała najmłodszych. 

Częścią tegorocznych Dni był festyn strażacki odbywający się pod hasłem: „Ratujemy z MDP”. W swoich nowych wozach bojowych zjawiły się ekipy z terenu gminy, ale także gościnnie strażacka młodzież z Bukownicy. Właśnie ta blisko 50-osobowa grupa strażacka wystąpiła w pokazie bojowym, wcześniej prezentując się w strażackiej musztrze. Pokaz bardzo się podobał. Duże brawa dla młodych strażaków i ich opiekuna druha Marka Smardza.

K.J.

Więcej nt. Dni Ziemi Mikstackiej w „Czasie Ostrzeszowskim”.

Zdjęcia z koncertu zespołu „CZARNO-CZARNI” – fot. Krzysztof Wróbel

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne