piątek, 14 czerwca 2024, 5:35

Czerniejewskie podium całe dla Hitotsu!

Ostatnie przed wakacjami zawody w karate okazały się dla klubu UKS Hitotsu Ostrzeszów bardzo owocne. W niedzielę, 2 czerwca, aż trzynaścioro zawodników wyruszyło na zawody do Czerniejewa (pow. gnieźnieński), aby rywalizować na matach tamtejszej, bardzo nowoczesnej hali sportowej.

Zawody, pierwotnie zapowiadające się na średniej wielkości, okazały się bardzo duże. Do Czerniejewa zjechało ponad 250 karateków z 16 klubów, a rozegrano ponad 418 osobokonkurencji. 

Do Ostrzeszowa UKS Hitotsu wrócił z 7 medalami:

Złoty medal wywalczyła drużyna w składzie Bartłomiej Skiba, Paweł Olejnik, Damian Błaszczyk, która odniosła miażdżące zwycięstwo nad drużyną pretendentów do tytułu ze Średzkiego Klubu Karate Shotokan MIKASA. 

Konkurencja kata indywidualne mieszane +18 lat była ciekawym doświadczeniem dla naszych karateków, gdyż zazwyczaj mężczyźni i kobiety nie mają okazji spotkać się w tej samej konkurencji i w niej ze sobą rywalizować. Tym razem na macie stanęło naprzeciw siebie aż czworo zawodników z naszego klubu: Karolina Górska, Damian Błaszczyk, Anna Owczarek i Zdzisław Salamon, którzy zmierzyli się z trójką zawodników z klubu Karate Shodan Września. Zawodnicy z ostrzeszowskiego klubu rozgromili swoich przeciwników i zajęli wszystkie stopnie podium. Pierwsze miejsce zajął Damian Błaszczyk, zaś srebrny medal zdobyła Anna Owczarek. Brąz przypadł Zdzisławowi Salamonowi oraz Karolinie Górskiej. 

Pozostali nasi zawodnicy również spisali się bardzo dobrze, zdobywając brązowe medale: Aleksander Frąckowiak w kata indywidualnym chłopców, a drużyna Bartłomiej Stanicki, Filip Lubryka oraz Aleksander Frąckowiak w kat. kata drużynowe.

Teraz przed zawodnikami z UKS Hitotsu zasłużony odpoczynek oraz przygotowania do staży karate z Giuseppe Begetto oraz Santo Torre. Do rywalizacji na matach wracamy jesienią.

Dziękujemy wszystkim, którzy – mimo niezbyt sprzyjającej, deszczowej pogody – znaleźli czas i tak licznie spotkali się z nami na festynie z okazji Dni Ziemi Mikstackiej. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować nasze umiejętności szerszemu gronu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do naszego dojo na treningi!

Serdeczne podziękowania – jak zawsze – dla pana Krzysztofa Wróbla za fotorelację!

Anna Owczarek

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne