niedziela, 23 czerwca 2024, 19:13

CBŚP rozbiło gang działający w naszej okolicy

CBŚP rozbiło gang narkotykowy działający w Wielkopolsce i zatrzymało 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym lidera szajki. Wśród zatrzymanych znajduje się także dwóch „plantatorów”, a funkcjonariusze w ramach działań zlikwidowali dwie plantacje konopi. Policjanci przejęli 5,5 kg marihuany, a do sprawy zabezpieczono mienie podejrzanych warte ok. 700 tys. zł. Grupa mogła wprowadzić na rynek ok. 60 kg marihuany. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, działającą na terenie województwa wielkopolskiego, głównie w rejonie Kalisza i okolic. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie, z jego ustaleń wynika, że grupa zajmowała się produkcją marihuany i mogła wprowadzić na rynek około 60 kg narkotyku. Według śledczych narkotyki mogły trafić na rynek polski, głównie na teren województwa wielkopolskiego.
W ostatnim czasie policjanci CBŚP przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali 8 mieszkańców Kalisza oraz okolicznych miejscowości, w wieku od 30 do 63 lat. Dwóch podejrzanych „wpadło”, gdy planowali odjechać pojazdem, w którym znajdowało się 5,5 kg marihuany. Wśród zatrzymanych jest także dwóch prawdopodobnych „plantatorów”. W ramach działań policjanci przeszukali nieruchomości zajmowane przez podejrzanych i na dwóch posesjach odkryli plantacje konopi. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że na plantacjach znajduje się blisko 240 krzewów, a dodatkowo funkcjonariusze przejęli urządzenia służące do produkcji – m.in. lampy, elementy instalacji elektrycznej oraz systemu nawadniającego. Z zabezpieczonych krzewów i gotowych narkotyków można by przygotować kilkanaście tysięcy „działek” dilerskich o wartości szacunkowej około kilkuset tysięcy złotych. Zabezpieczono również mienie podejrzanych warte blisko 700 tysięcy złotych, głownie w postaci gotówki, ale także dwóch samochodów.
Podejrzani w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna zarzut kierowania grupą, a także wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.
Decyzją sądu wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

Zespół prasowy CBŚ

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne