niedziela, 14 kwietnia 2024, 3:52

Zdarzyło się w kraju: Zatrzymano kobietę, która zabiła szczenięta

Dzielnicowy z Bystrzycy Kłodzkiej wyciągnął z kontenera na śmieci foliową torbę, w której znajdowało się pięć szczeniąt. Niestety trzy z nich już nie żyły.
W sprawie zatrzymano kobietę, która usłyszała już zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej usłyszała skomlenie zwierząt wydobywające się z kontenera na śmieci. Gdy zobaczyła poruszający się worek foliowy, powiadomiła policję. W środku znajdowało się pięć szczeniąt – niestety trzy z nich już nie żyły. Funkcjonariusze natychmiast przewieźli dwa żyjące pieski do weterynarza, który udzielił im fachowej pomocy.
Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego bestialskiego przestępstwa. Już następnego dnia „namierzyli” 35-latkę, mieszkankę Bystrzycy Kłodzkiej, która postanowiła pozbyć się zwierząt.
Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami, grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kobiecie została odebrana także suka, która urodziła znalezione pieski. Decyzją prokuratury 35-latka dostała zakaz posiadania zwierząt i opieki nad nimi.
Dwóm uratowanym szczeniaczkom nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Przebywają pod opieką weterynarza.
Źródło: www.policja.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne