piątek, 14 czerwca 2024, 4:08

BARWNA ZABAWA INTEGRACYJNA

23 maja już po raz szósty na ulice Ostrzeszowa ruszył barwny korowód – pełna kolorów impreza o nazwie „Spotkajmy się”, którą organizuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Prócz dzieci i młodzieży z SOSW w korowodzie radośnie maszerowały dzieci z Przedszkola nr 5 „Słoneczny Zakątek”, młodzież z WTZ w Ostrzeszowie, z WTZ w Pisarzowicach, a także dwie mocne ekipy z Doruchowa, z tamtejszych WTZ i ŚDS.

Z papierowymi kwiatami i balonikami w dłoniach wyruszono spod budynku starostwa powiatowego, by idąc ulicami miasta, mijając Rynek, dojść do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie na uczestników korowodu czekało wiele atrakcji.

– Mamy dzisiaj święto kolorów. Dopisaliście barwami, dopisaliście w marszu. Jestem pewna, że jak zawsze, pogoda nam dopisze – mówiła dyrektor SOSW Katarzyna Kokoszko-Hodyjas, witając uczestników zabawy i zachęcając do braw dla organizatorek spotkania – Małgorzaty Wichnowskiej, Moniki Pisulli i Hanny Szkopek.

Wśród bawiącej się młodzieży goście specjalni: Aneta Małolepsza, dyrektor PCPR, starosta Dariusz Świtoń i burmistrz Patryk Jędrowiak.

– Życzę, żeby uśmiech nie schodził z waszej twarzy, byście mogli jak najdłużej cieszyć się tym dniem – mówił burmistrz.

Wreszcie przyszła pora na artystyczne występy przygotowane przez dzieci i młodzież z SOSW. Pierwsi zaprezentowali się najmłodsi, odgrywając scenkę kolejową i wesoło śpiewając o maszyniście zuchu. Potem zrobiło się kolorowo od stubarwnych, tańczących chust. Jak zwykle aplauzem przywitano występ Kordiana Raszewskiego, śpiewającego wielki przebój „Bądź szczęśliwa”. Krótki, artystyczny program zwieńczył taniec ogników.

Ale to nie koniec, bo na uczestników integracyjnej imprezy czekała wspólna zabawa taneczna i biesiada przy słodkim poczęstunku i grillu. Było też malowanie twarzy, gry, konkursy, zabawy – wesoło i kolorowo!

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne