piątek, 21 czerwca 2024, 2:58

Świąteczny czas niech trwa w nas

15 stycznia w ostrzeszowskim kinoteatrze wielkie śpiewanie. ŚWIĄTECZNY KONCERT był okazją powrotu do tak niedawno minionych dni, wypełnionych miłością i świątecznym ciepłem. Był również szansą, być może jedną z ostatnich, do posłuchania i zanucenia wspólnie z artystami, najpiękniejszych polskich kolęd, pastorałek i wesołych, świątecznych piosenek. Właśnie taką piosenką, zatytułowaną „A kto wie”, zaśpiewaną przez Marię i Maję, jedne z najmłodszych adeptek sztuki wokalnej, to kolędowanie rozpoczęto.

W trakcie trwania koncertu na scenie pojawiło się kilkadziesiąt osób – dzieci, młodzież, a także dorośli uczęszczający do pracowni muzycznej OCK, prowadzonej przez Aleksandrę Marszałkowską. Na co dzień występują w różnych grupach wokalnych: „Mini JOY”, „JOY”, „JOYFUL Gospel” i w zespole seniorów „50 Plus”, ale tym razem zaśpiewali wspólnie.
W pierwszej odsłonie zaprezentowali się najmłodsi ostrzeszowscy chórzyści, śpiewający w grupach „Mini JOY” oraz „JOY”. W ich wykonaniu usłyszeliśmy lubiane, nie tylko przez dzieci, świąteczne piosenki. Potem na scenie, w czerwonych, powłóczystych szatach pojawiła się młodzież z „JOYFUL Gospel”, prezentując zwiewne i radosne piosenki bożonarodzeniowe, jak choćby rozpoczynający ten zestaw światowy przebój „Let it Snow”, śpiewany przez Wiktorię Wieczorek.
W ostatniej, kolędowej, części usłyszeliśmy wszystkich śpiewaków. Muzyczne zwieńczenie koncertu stanowiła piosenka „Święty czas”. Niechaj ten święty, świąteczny czas wciąż w nas trwa, a echo kolędy niesie do naszych domów pokój i radość.

K. Juszczak

Więcej nt. koncertu w aktualnym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne