sobota, 13 lipca 2024, 11:51

Złodzieje się panoszą!

Kilka dni temu informowaliśmy, że w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu, policja odnotowuje więcej kradzieży. W Kaliszkowicach doszło do włamania domu w budowie, w jednym z ostrzeszowskich komisów wycięto i skradziono katalizatory w trzech samochodach; w “kręgu zainteresowań przestępców” są również rowery.
Okazuje się, że „złodziejski problem” pojawił się również w sąsiednich powiatach.

Dzisiaj policja z Oleśnicy wydała komunikat dla swoich mieszkańców:

Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu oleśnickiego o zwiększenie uwagi na wszelkie budzące podejrzenie zachowania osób, pojawiających się w pobliżu mieszkań, domów. Państwa czujność powinny wzbudzić również zaparkowane w rejonach posesji nieznane pojazdy.

Ważnym aspektem jest to, aby zwrócić uwagę na osoby, które odwiedzają klatkę schodową naszego bloku bądź teren przy naszych domach. Złodzieje wcześniej obserwują zwyczaje domowników, sprawdzają, kiedy wychodzą do pracy lub szkoły. Przestrzegamy zwłaszcza mieszkańców dużych bloków, w których sąsiedzi się nie znają. Korzystają z tego złodzieje, którzy wiedzą, że jest mała szansa na to, aby ktoś zwrócił uwagę na to, że do mieszkania wchodzi ktoś, kto w nim nie mieszka.

Apelujemy do mieszkańców, aby zwracali uwagę na:
– wszelkie nietypowe rzeczy

– obce osoby, kręcące się w pobliżu mieszkań, domów

– osoby wypytujące o sąsiadów

– nieznane nam pojazdy parkujące w pobliżu naszego domostwa na obcych tablicach rejestracyjnych

 Przypominamy – w przypadku zauważenia nieznanej osoby, która zachowuje się nietypowo – powinniśmy: zapamiętać jej rysopis, a w przypadku nieznanych pojazdów zapamiętać numer rejestracyjny.

KPP Oleśnica

 

Pamiętajmy, że wszystkie takie informacje można przekazywać do Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji – w przypadku Ostrzeszowa jest to numer 47 77 572 00, bądź pod numer alarmowy 112.
(r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne