piątek, 14 czerwca 2024, 4:34

Zielony kącik i warsztaty majsterkowania

Zielony kącik w Bibliotece to zadanie realizowane w ramach grantu, który Biblioteka Publiczna Gminy Kobyla Góra otrzymała od Fundacji Santander w ramach projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO edycja 2024”. Projekt ma na celu stworzenie zielonej przestrzeni w holu Biblioteki poprzez zbudowanie z ekologicznych materiałów ścianki, która w przyszłości posłuży również plantcrossingowi (wymiana roślin).

Wszystkie drewniane elementy zostały zbudowane przez lokalną społeczność w ramach 5 warsztatów Cuda z drewna prowadzonych przez państwa Annę i Grzegorza Kubachów (firma Drewniane Kubaszki). Były warsztaty majsterkowania z drewna dedykowane seniorom, uczniom szkoły podstawowej oraz mieszkańcom okolicznych miejscowości (Mostki oraz Mąkoszyce).

W najbliższy piątek 17.05.2024 odbędą się warsztaty sadzenia roślin dla przedszkolaków, a zwieńczeniem warsztatów będzie event otwarcia (20 maja godz.10.00) zielonego kącika połączony z  prelekcją ekologiczne oraz przedstawieniem mieszkańcom idei plantcrossingu.  Zielony kącik będzie miejscem relaksu i odpoczynku, zaraz przy ściance z roślinami umieszczone zostaną wygodne fotele, a także regał z książkami, aby móc spędzać ciekawie czas w towarzystwie natury. Kącik posłuży również najmłodszym ponieważ będą się tam odbywać regularnie zajęcia EKObiblioteczne z przedszkolakami. W kąciku znajdzie się również miejsce na regał plantcrossingu tj. miejsce gdzie mieszkańcy będą mogli wymieniać się roślinami.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne