niedziela, 16 czerwca 2024, 10:34

Zebranie Dzielnicy nr 2 – Zbigniew Tomczyk ponownie przewodniczącym

Zbigniew Tomczyk ponownie został wybrany przewodniczącym Rady Dzielnicy nr 2. Na odbywającym się 1 lutego zebraniu, kandydatura dotychczasowego przewodniczącego, zarazem radnego Rady Miejskiej, była jedyną zaproponowaną do objęcia tej funkcji.

Dzielnica nr 2, to najmniejsza z ostrzeszowskich dzielnic, tak pod względem obszaru, jak też liczby mieszkańców. Mimo to, właśnie na terenie tej dzielnicy znajduje się największe w mieście skupisko bloków mieszkalnych – os. Zamkowe i znaczące arterie, ulice Piastowska, Zamkowa, czy Norweska.
Przewodniczący dzielnicy Z. Tomczyk, wśród czekających na realizację spraw wymienił m.in. zagospodarowanie budynku po starej kotłowni, który „straszy” w centrum osiedla. Uczestniczący w zebraniu burmistrz Patryk Jędrowiak wspominał o kolejnych przedsięwzięciach, wliczając do nich rewitalizację parku miejskiego, który jest na etapie projektowania. W parku, niestety, nie będzie huśtawek dla dzieci, bowiem dla nich duży plac zabaw zostanie zorganizowany za byłym terenem SP nr 3 przy ul. Norweskiej, czyli po drugiej stronie alejki kasztanowej. Z kolei na terenie dawnej SP nr 3 będzie miejsce rozrywki dla młodzieży, a w nim m.in. skatepark i urządzenia do ćwiczeń.
Najważniejszą sprawą „do załatwienia” dla osób przybyłych na zebranie było wszak dokonanie wyboru Rady Dzielnicy. Nie było to zbyt trudne, bowiem kandydatów zgłoszono jedynie 16. Mała liczba kandydatów do Rady wynikała również z faktu, że w zebraniu wzięło udział tylko 26 mieszkańców dzielnicy.
W skład Rady Dzielnicy weszli (wg liczby otrzymanych głosów): Zbigniew Tomczyk (23 gł.), Marian Bacik (22), Jerzy Maciaczyk (21), Urszula Lach (20), Lech Graf (19), Dariusz Wrzalski (19), Dariusz Grzesik (17), Arkadiusz Szymański (17), Czesława Tomczyk (17), Mieczysława Pierzchalska (16), Sabina Calińska (15), Stefan Głowienkowski (13), Janusz Lizakowski (12), Katarzyna Puchała (12), Grzegorz Więcek (12).
Zaraz po ukonstytuowaniu się Rady przystąpiono do wyboru jej przewodniczącego. Do tej funkcji kandydował jedynie dotychczasowy przewodniczący – Zbigniew Tomczyk. Poza nim w skład zarządu weszli: Dariusz Grzesik (10 gł.), Marian Bacik (9), Arkadiusz Szymański (8), Urszula Lach (5).
Rywalizacja o miejsce w zarządzie Rady Dzielnicy była zacięta, bowiem zgodę na kandydowanie wyraziło siedmioro członków Rady. Troje z nich otrzymało 4 głosy, co nie wystarczyły, by zasiąść w 5-osobowym zarządzie.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne