czwartek, 20 czerwca 2024, 0:55

Audi „stygło” w dziupli u sąsiadów za miedzą…

Odzyskany luksusowy samochód, części pochodzące od kradzionych pojazdów, duża ilość gotówki oraz aresztowania kilku osób, to efekt akcji leszczyńskich policjantów na Dolnym Śląsku – informuje rzecznik prasowy KMP w Lesznie, asp. szt. Monika Żymełka.

Wielomiesięczna praca prokuratora z Prokuratury Krajowej w Poznaniu i policjantów z Leszna nad jedną ze spraw zaprowadziła funkcjonariuszy w rejon Dolnego Śląska. To właśnie tam działała grupa przestępcza zajmująca się kradzieżami samochodów. Przez cały ten czas leszczyńscy kryminalni współpracowali także z mundurowymi z Brandenburgii, Turyngii i Hesji. Po zebraniu materiału dowodowego i przedłożeniu go prokuratorowi zaplanowano akcję zatrzymania podejrzanych na terenie województwa dolnośląskiego.
Kilka dni temu leszczyńscy policjanci rozlokowani w wielu miejscach jednocześnie, zatrzymali grupę osób, w tym jedną kobietę. Członkowie tej grupy przestępczej mieli związek z kradzieżami samochodów w Polsce, ale przede wszystkim na terenie Niemiec. Metodą „na walizkę”, czyli przechwytując sygnał z elektronicznych kluczyków, kradli samochody luksusowych marek. W dolnośląskich dziuplach cięli je na części, a następnie sprzedawali.
W jednej z miejscowości znajdującej się w sąsiadującym z nami, powiatem oleśnickim, policjanci natrafili na ukryte, w pomieszczeniach gospodarczych, audi. Ten luksusowy samochód (o wartości około 300 tysięcy złotych) został skradziony, tej samej nocy, na terenie województwa zachodniopomorskiego. Chwilę później , policjanci zatrzymali 41 i 26-letnich mieszkańców powiatu legnickiego, 41-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego oraz 27-letnią mieszkankę powiatu złotoryjskiego.
Podczas akcji policjanci przeszukali wiele mieszkań i pomieszczeń gospodarczych. Znaleźli pocięte części samochodowe i tablice rejestracyjne pochodzące od kradzionych pojazdów, sprzęt elektroniczny służący do kradzieży aut oraz narkotyki. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli ukrytą gotówkę w kwocie około 100 tysięcy złotych.
Mieszkańcy powiatu legnickiego między innymi usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów oraz paserstw, polegających na przyjmowaniu kradzionych aut i pomocy w ich zbyciu, 41-latek z powiatu oleśnickiego odpowie za posiadanie narkotyków i paserstwo, natomiast 27-latka odpowie za kradzież trzech samochodów wartych ponad 400 tysięcy złotych.
Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali na wniosek prokuratora aresztowani przez Sąd Rejonowy w Poznaniu na okres trzech miesięcy, a kobieta oddana pod policyjny dozór. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że ilość zarzutów oraz podejrzanych ulegnie zwiększeniu – mówi rzeczniczka leszczyńskiej policji. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne