niedziela, 26 maja 2024, 7:12

25. raz biegiem do Maryi

Jak co roku na pielgrzymi szlak do Jasnogórskiej Pani udali się z ostrzeszowskiej ziemi pielgrzymi-biegacze. 28 lipca, zaraz po porannej mszy św., spod kościoła Chrystusa Króla w Ostrzeszowie wyruszyła do Częstochowy 25. Pielgrzymka Biegowa. Kilkunastu pielgrzymów – biegaczy i rowerzystów, z ochotą podjęło trud 160 kilometrowej trasy, by powierzyć matczynej opiece swe rodziny i siebie samych, osoby proszące o modlitwę. Oddać w depozyt Maryi lęki i obawy wdzierające się w zakamarki serc, wypraszać łaski zdrowia, dobrego życia oraz zgody dla naszych rodzin i Polaków.

Pierwszy przystanek, to wzgórze Bałczyna, gdzie słowami Koronki modlono się, również w intencji tych, co oddali życie za Ojczyznę. Potem „z górki” przez Rogaszyce do sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie. Tu pielgrzymi co roku uczestniczą w drodze krzyżowej, której stacje usytuowane pośród parkowej zieleni oplatają kościół. Jest też czas na krótki odpoczynek, bo na dłuższy przyjdzie pora, gdy dobiegną do Wielunia, do klasztoru sióstr Antoninek, gdzie zatrzymują się na nocleg. Tam też wieczorem uczestniczą w naukach rekolekcyjnych prowadzonych przez ks. Pawła Malińskiego, sprawującego duchową opiekę nad grupą. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa pieśni: „JEZUSIE, MARYJO, ŚWIĘTY JÓZEFIE BROŃ”, nawiązujące do Roku Świętego Józefa.
Oprócz pielgrzymów-biegaczy z Ostrzeszowa, na Jasną Górę przybyły także pielgrzymki biegowe z Bytowa, Ostrowa, Kobierna oraz – po raz pierwszy – 10-osobowa grupa z Wrocławia, którą zorganizował Zbyszko Roszko, były uczestnik ostrzeszowskiej pielgrzymki. U stóp Jasnej Góry pielgrzymów-biegaczy śpiewem i kwiatami witają ostrzeszowianie, którzy co roku przybywają tutaj pielgrzymką autokarową. Chwile powitań są spontaniczne i serdeczne, lecz najmocniej bije serce, gdy po trudach pielgrzymowania można wreszcie przyklęknąć przed obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej i powierzyć Jej swoje troski i radości.
W tegorocznej, jubileuszowej pielgrzymce biegowej uczestniczyli: Artur Busz, Monika Busz, Ania Busz, Andrzej Jen. Włodzimierz Juszczak, ks. Paweł Maliński, Teresa Okoń, Zosia Okoń, Paweł Ponitka, Bernadeta Rudnik, Piotr Skutecki, Dariusz Świtoń, Dominik Świtoń, Monika Włodarczyk, Mirosław Zakręt, Bartłomiej Zgadzaj.
Organizatorem pielgrzymki była Katolicka Grupa Sportowa „SZCZĘŚCIE” oraz Parafia Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.

K.J.

Więcej o pielgrzymce biegowej – w aktualnym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne