piątek, 19 lipca 2024, 7:26

Zaczęło się od przekroczenia prędkości

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej podjętej przez funkcjonariuszy ostrzeszowskiej drogówki. Ucieczka zakończyła się uderzeniem pojazdem w paletę z pustakami.

21 stycznia o 01:40 w Szklarce Myślniewskiej, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Mężczyzna zlekceważył jednak wydawane przez policjantów sygnały, oddalając się duktami leśnymi w kierunku miejscowości Ostrzeszów. Nie reagował on również na sygnały dźwiękowe i świetlne wydawane przez jadący za nim oznakowany radiowóz.

Podjęty przez policjantów pościg zakończył się na ul. Pułkownika Jana Malińskiego w Ostrzeszowie, gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojącą na poboczu paletę z pustakami. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości, “wydmuchując” 0,85 mg/l alkoholu, czyli aż 1,785 promila!

Nie było to jedyne przewinienie kierującego oplem.

Kolejne przestępstwo ujawniono w trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnym systemie. Miał on cofnięte przez starostę uprawnienia do kierowania pojazdami, a samochód nie posiadał aktualnego ubezpieczenia.

W związku z popełnionymi czynami uciekiniera zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne