piątek, 19 lipca 2024, 7:52

Zmarła Maria Gorzelanna

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniej radnej Rady Powiatu – Marii Gorzelannej, mieszkanki Grabowa nad Prosną. Zmarła 13 kwietnia wieczorem po długiej chorobie.

Maria Gorzelanna od początku lat 90. związana była z samorządem terytorialnym. W latach 1990-1994 pełniła funkcję sekretarza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną. Potem, od początku utworzenia w 1999 r. samorządu powiatowego, przez pięć kadencji była radną Rady Powiatu w Ostrzeszowie, pełniąc też w II kadencji funkcję wiceprzewodniczącej.
Zawsze były jej bliskie sprawy naszego powiatu, naszej małej ojczyzny. Aby ułatwić życie zwykłym ludziom, walczyła o budowę dróg i właściwe funkcjonowanie powiatowych instytucji. Ujmowała się za każdym, kto zwrócił się do niej o pomoc i wsparcie. W ostatnich latach poświęcała swój czas ludziom starszym, będąc od 2015 r. prezesem Stowarzyszenia Klubu Seniora „Pelikan” w Grabowie.
Rodzinie i Bliskim śp. Marii Gorzelannej przekazujemy wyrazy współczucia.

redakcja

Pogrzeb śp. Marii Gorzelannej odbędzie się w piątek, 16 kwietnia. Msza żałobna zostanie odprawiona o godzinie 12.00 w kościele klasztornym w Grabowie. Pół godziny wcześniej, o 11.30 – nabożeństwo różańcowe.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne