sobota, 20 kwietnia 2024, 9:51

Właściciel potrzebny od zaraz!

Poszukujemy dobrych i odpowiedzialnych właścicieli dla młodych, wysterylizowanych i wykastrowanych kotków, które przyszły na świat jako koty wolno żyjące, ale kocia populacja za bardzo się rozrosła i chcemy zapobiec niepotrzebnemu cierpieniu zwierząt w związku z nadchodzącą zimą, która przyniesie tym młodym kociakom chłody, głód i choroby, a w konsekwencji tego wszystkiego zapewne niechybną śmierć.

A teraz opowieść o samych kotkach… Koty wolno żyjące nie są niczym złym, bo stanowią naturalny składnik ekosystemu. Takie koty powinny mieć zapewnione warunki dobrego bytowania i opieki, przez którą rozumie się zapewnienie schronienia, dokarmianie, leczenie oraz sterylizowanie, żeby kotów nie było zbyt wiele. Tak mówią przepisy, ale wszyscy wiemy, jak jest.
Chyba już zapomnieliśmy, że zwierzęta są również ważne i potrzebne człowiekowi, ponieważ służą mu swoją pomocą. Również koty wolno żyjące są użyteczne i wykorzystywane przez człowieka do odławiania gryzoni, ale na wzajemność albo wdzięczność raczej już nie mogą liczyć. Najczęściej jest tak, że nikt się nimi nie przejmuje, nikt się z nimi nie identyfikuje, nikt się do nich nie przyznaje i nikt im nie pomoże z własnej woli…
Mimo wszystko wierzymy, że nie zawsze jest tak, jak zostało wyżej napisane: chcemy wysterylizować koty dzięki pomocy stowarzyszenia miłośników zwierząt, urzędu gminy i wolontariuszy, i rozdać młode koty mieszkańcom gminy Doruchów i okolic, żeby się nimi zaopiekowali, przyjęli do domu, dbali o nie i żywili oraz zapewnili ciepły kąt, żeby znowu nie stały się kotami bezdomnymi. Koty wysterylizowane są bardziej przyjacielskie, samice trzymają się domu, a samce nie znaczą terenu, więc także one mogą mieszkać w domu i wygrzewać się w fotelu, zwłaszcza w deszczowe i mroźne dni.
Kotek nie tylko może być pożyteczny w walce z gryzoniami i szkodnikami, ale jeśli poświęcimy mu nieco czasu i uwagi może stać się naszym dobrym przyjacielem i terapeutą: już dawno udowodniono, że mruczenie i głaskanie kota ma właściwości lecznicze, poprawia humor, a także jest dobrym lekarstwem na chandrę i samotność.  
Jeśli chcesz zostać właścicielem kotka, to prosimy o kontakt telefoniczny pod jednym z podanych numerów: Monika 796 936 836, Jola 695 754 570.   

MS

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne