wtorek, 23 lipca 2024, 10:17

Włamali się do salonu kosmetycznego

Kryminalni z Wieruszowa namierzyli i zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem do salonu kosmetycznego w gminie Lututów. Łupem sprawców padły kosmetyki i urządzenia o łącznej wartości ponad 13 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty, grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Zgłoszenie o podejrzeniu włamania wpłynęło na stanowisko kierowania wieruszowskiej komendy 13 stycznia 2024 roku po godzinie 4:00. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili otrzymane zgłoszenie.

Jak się okazało, włamanie miało miejsce do salonu kosmetycznego w gminie Lututów. Nieznany wówczas sprawca wyważył drzwi wejściowe, a następnie dostał się do wnętrza budynku i ukradł kosmetyki oraz urządzenia. Poszkodowana wyceniła straty na ponad 13 tysięcy złotych. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczał ślady, a do poszukiwań sprawcy użyto psa służbowego.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy analizowali zebrany materiał dowodowy oraz zbierali wszelkie informacje, mogące przyczynić się do ujęcia włamywaczy.

Wieruszowscy stróże prawa szybko ustalili podejrzanych o to przestępstwo. 16 stycznia 2024 roku zatrzymali mężczyzn w wieku od 18 do 32 lat z powiatu sieradzkiego oraz ostrzeszowskiego. Funkcjonariusze u 26-latka podczas przeszukania ujawnili schowane w łóżku urządzenia i kosmetyki pochodzące z kradzieży. Ponadto mundurowi zabezpieczyli metalowy łom i kominiarkę. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Zatrzymani noc spędzili w policyjnej celi. Następnego dnia prokurator przedstawił im zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KPP w Wieruszowie

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne