niedziela, 21 lipca 2024, 0:57

Rozlane chemikalia i ewakuacja szkoły podstawowej

W sali chemicznej w szkole podstawowej w Rojowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia – wylał się około litr substancji chemicznej – takie niepokojące zgłoszenie otrzymali dzisiaj przed południem ostrzeszowscy strażacy. Na miejsce natychmiast wysłano trzy jednostki z PSP oraz dwie z OSP, dodatkowo zadysponowano wóz ze sprzętem przeciwchemicznym.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które raz w miesiącu przeprowadzają w różnych obiektach nasi strażacy, by doskonalić swoje umiejętności i być przygotowanym na różne zdarzenia.
Według scenariusza, w jednej z sal doszło do rozlania niebezpiecznej substancji chemicznej. Jeszcze przed przybyciem strażaków kierownictwo szkoły przeprowadziło ewakuację do sali gimnastycznej – było to możliwe dzięki temu, że w budynku wydzielono kilka stref pożarowych. Gdy w jednej istnieje zagrożenie pożarowe, uczniów można ewakuować do kolejnej, bezpiecznej.
Po przeprowadzonej ewakuacji strażacy upewnili się, że w pomieszczeniach nie ma więcej osób, sprawdzili, czy ciecz jest niebezpieczna, usunęli ją i użyli specjalnych czujników, które mogłyby wykryć niebezpieczne stężenie.
Po zakończeniu ćwiczeń uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli wrócić do swoich zajęć.
(kp)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne