piątek, 24 maja 2024, 9:21

Próbował uciec z miejsca zdarzenia

W minioną środę w miejscowości Skrzynki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów typu bus. Jeden z uczestników oddalił się z miejsca przed przyjazdem policji, lecz szybko został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

17 kwietnia o 15:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skrzynki. Z treści zgłoszenia wynikało również, że jeden z uczestników oddalił się z miejsca.

Interweniujący w tej sprawie policjanci z ostrzeszowskiej drogówki ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, kierując pojazdem marki Renault, w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości najechał na tył samochodu marki Opel, którego kierujący po zaistniałym zdarzeniu oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia.

W toku podjętych na miejscu czynności funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki zapisowi z monitoringu mężczyznę rozpoznano jako kierującego oplem. Ujawniono również i zabezpieczono odzież wierzchnią, w której brał on udział w zdarzeniu oraz pobrano od niego krew do badań. Jak się okazało, uciekinier nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Za spowodowanie kolizji kierującego pojazdem marki Renault ukarano mandatem karnym, natomiast sprawcę zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne