piątek, 21 czerwca 2024, 2:43

Pożar w Mikstacie, nie żyje mężczyzna (aktualizacja)

Zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Mikstacie strażacy otrzymali o godzinie 18.32. Wynikało z niego, że prawdopodobnie pali się kotłownia i nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu okazało się jednak, że pali się niezamieszkały dom jednorodzinny. Pożarem objęta była większa część parteru oraz klatka schodowa, występowało bardzo duże zadymienie.

Ratownicy, zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt, zaczęli przeszukiwać budynek pod kątem osób poszkodowanych. W pewnym momencie natknęli się na ciało nieprzytomnego mężczyzny, natychmiast przenieśli go w bezpieczne miejsce i od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzili wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego.
Po około 50 minutach przerwano reanimację i, niestety, stwierdzono zgon mężczyzny. Okazał się nim 74-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Dalsze czynności polegały na dogaszaniu pogorzeliska i przewietrzaniu pomieszczeń.
Spaleniu uległo wyposażenie budynku, w tym meble, sprzęt rtv i agd.
W akcji gaśniczej, która trwała około dwóch godzin, uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków.
Straty oszacowano na 200 tys. zł.
Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny pożaru


Po godzinie 18.00 nasi strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Mikstacie na ul. Grabowskiej – w domu jednorodzinnym, paliła się kotłownia, korytarz i klatka schodowa. 

Na miejscu poinformowano ratowników, że w budynku najprawdopodobniej znajduje się osoba; po pewnym czasie w środku znaleziono mężczyznę (w wieku powyżej 70 lat) bez tzw. funkcji życiowych.

Przystąpiono do reanimacji poszkodowanego, niestety pomimo wysiłku strażaków i ratowników medycznych mężczyzna zmarł.
Trudno w tej chwili powiedzieć, co było przyczyną pożaru – dochodzenie prowadzi policja. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne