sobota, 20 lipca 2024, 23:15

„Lekarz” oszukał mikstaczankę

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zwraca się do mieszkańców powiatu z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do osób kontaktujących się z nimi telefonicznie bądź poprzez komunikatory.

Apelujemy do Państwa w związku z incydentem, do którego doszło między 20 października a 12 listopada na terenie gminy Mikstat.
Nieustalony dotąd sprawca, podając się za obywatela Stanów Zjednoczonych i jednocześnie lekarza przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, stacjonującego w Iraku, skontaktował się za pośrednictwem komunikatora Whatsapp z 69-letnią mieszkanką gminy Mikstat.
„Lekarz” poinformował kobietę, że ta otrzyma kilogram złota w zamian za pomoc.
Mężczyzna tłumaczył, że przewiózł do Polski 30 kilogramów cennego kruszcu, jednak zatrzymano go na lotnisku w Warszawie. Aby mu pomóc, mikstaczanka miała wpłacić na rachunek bankowy pracownika lotniska pieniądze – pięć transzy na łączną kwotę 28.500 złotych. Niestety, kobieta uległa oszustowi i wpłaciła pieniądze…
Pamiętajmy! Zanim zdecydujemy się na przekazanie komukolwiek, nawet niewielkich kwot pieniędzy, upewnijmy się, czy nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzysta naszą niewiedzę lub łatwowierność!

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne