wtorek, 5 grudnia 2023, 6:04

Ostrzeszowscy strażacy odebrali nowy wóz

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, pozyskała w listopadzie br., średni samochód ratowniczo – gaśniczy (kategorii terenowej) do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie.

Strażacki wóz zbudowany jest na podwoziu IVECO EUROCARGO; karosowała go i dostarczyła firma MOTO TRUCK.
Zakup pojazdu w kwocie 1 215 240,00 zł został sfinansowany w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.
Pojazd wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 2500 l, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 l oraz dodatkowy zbiornik środka pianotwórczego do systemu piany sprężonej o pojemności 100 l. Autopompa o wydajności 3700 l/min dodatkowo wyposażona jest w system piany sprężonej powietrze – woda – piana.
Pojazd posiada pełne wyposażenie, w tym między innymi: sprzęt i armaturę do podawania wody i piany, aparaty ochrony dróg oddechowych, zestaw do udzielania KPP (kwalifikowanej pierwszej pomocy), radiotelefony, latarki, sprzęt oświetleniowy, pilarki spalinowe do drewna, podręczny sprzęt burzący.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

Zbliżające się wydarzenia
Aktualnie nie ma żadnych wydarzeń.

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne