piątek, 21 czerwca 2024, 4:10

Kwartet „Aquartet” w Mikstacie

W ostatnią niedzielę mieszkańcy Mikstatu mieli okazję oklaskiwać kwartet muzyczny „AQUARTET”. W sali MGOK odbył się ich koncert zatytułowany „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, co w tym przypadku dotyczyło muzyki. Ze sceny popłynęły dźwięki pięknej polskiej muzyki – od Moniuszki i Paderewskiego po przebój zespołu Maanam.

Mając za przewodnika prowadzącego koncert Witolda Pelkę, melomani mieli okazję towarzyszyć zespołowi na muzycznej drodze do niepodległej Polski i przez kolejne dziesięciolecia.
Do dzieł mistrzów z XIX stulecia nawiązywał polonez z filmu „Pan Tadeusz”, skomponowany przez Wojciecha Kilara. Potem przyszła pora na lata międzywojenne ze szlagierami tamtych dni, jak np. „Tango Milonga” Jerzego Petersburskiego. Z równą lekkością zespół „AQuartet” zagrał też przeboje polskiego beat-beatu, znane z repertuaru Czerwonych Gitar, Niemena, Kasi Sobczyk, czy Skaldów. Lata 70. „reprezentował” hit Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Na deser pozostały ballady z lat 80. – hymny tamtych lat – „Autobiografia” i „Przeżyj to sam”. Znakomita muzyka kwartetu „AQuartet” i mistrzowskie prowadzenie koncertu przez Witolda Pelkę, poparte dużą wiedzą i dyskretnym humorem, zachwyciło słuchaczy – bez bisów obyć się nie mogło.

K. J.

Więcej o koncercie – w aktualnym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne