sobota, 13 lipca 2024, 12:44

Powiat gotowy do szczepień powszechnych

Organizacja i funkcjonowanie punktów szczepień powszechnych (masowych) było tematem wideokonferencji, która odbyła się 13 kwietnia z udziałem wojewody wielkopolskiego. W konferencji wziął udział starosta ostrzeszowski wraz z dyrektorem ds. medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, Jarosławem Iwaszkiewiczem, oraz koordynatorką szczepień, Ireną Jurgą (OCZ) i pełnomocnikiem starosty ds. szczepień, Aleksandrą Muchą.

Prowadząca konferencję – dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Agnieszka Pachciarz, zaprezentowała listę punktów szczepień powszechnych w poszczególnych powiatach i miastach na prawach powiatu. Oba zaproponowane przez powiat ostrzeszowski punkty – w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia oraz w Grabowie nad Prosną – zostały zaakceptowane przez NFZ. W obu punktach – i w OCZ, i w hali sportowej w Grabowie – działalność leczniczą poprowadzi Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia.
Według szacunków NFZ, dzienna liczba szczepień (przy założeniu, że wszyscy pełnoletni mieszkańcy wyrażą wolę zaszczepienia się) wynosi 250 w każdym punkcie, a liczba szczepień w tygodniu – 1250.
– Jesteśmy przygotowani, pozostajemy w pogotowiu, czekamy tylko na informację, kiedy będą szczepionki i możemy ruszać –  podkreśla Irena Jurga.
Starosta zgłosił gotowość powiatu do rozpoczęcia szczepień powszechnych i zadeklarował chęć OCZ bycia punktem pilotażowym.

Źródło: powiat ostrzeszowski

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne