czwartek, 23 maja 2024, 17:38

Policjanci zatrzymali dziewięć praw jazdy

152 skontrolowane pojazdy, 147 ujawnionych wykroczeń drogowych – w tym 100 przekroczeń prędkości, 9 zatrzymanych praw jazdy oraz 15 dowodów rejestracyjnych, to efekt środowych działań pod nazwą „Prędkość – Zero Tolerancji”. Pomimo prowadzonych akcji policyjnych, pomimo apeli do kierowców – niestety – w dalszym ciągu na drogach powiatu ostrzeszowskiego nie jest bezpiecznie. KIEROWCO – zwolnij, KIEROWCO – ustąp pierwszeństwa!

Na drogach powiatu ostrzeszowskiego nadal nie jest bezpiecznie – dochodzi do zdarzeń drogowych i wypadków ze skutkiem śmiertelnym… Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie od stycznia 2019 r. odnotowała 202 zdarzenia drogowe, z czego 188 to kolizje, a 14 – wypadki. W ich wyniku 5 osób poniosło śmierć, 10 – zostało rannych. Przypominamy, że główną przyczyna zdarzeń jest, w dalszym ciągu, nadmierna prędkość oraz nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu.
Mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach powiatu, KPP w Ostrzeszowie 5 czerwca przeprowadziła działania pod nazwą „Prędkość – Zero Tolerancji”. Uczestniczyli w nich również funkcjonariusze z sąsiednich jednostek garnizonu wielkopolskiego, tj. policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z Kępna, Ostrowa, Krotoszyna, Kalisza, a także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
W policyjnej akcji, mundurowi skontrolowali łącznie 152 pojazdy, ujawnili 147 wykroczeń drogowych, z czego 100 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 9 praw jazdy oraz 15 dowodów rejestracyjnych. Przeprowadzili 152 kontrole stanu trzeźwości – jedna osoba kierowała samochodem po spożyciu alkoholu.
Informujemy, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne