czwartek, 20 czerwca 2024, 0:44

Łukasz Mikołajczyk wojewodą wielkopolskim

Były senator PiS – Łukasz Mikołajczyk, został 25 listopada mianowany przez prezesa rady ministrów nowym wojewodą wielkopolskim. Zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Hoffmana, który w październikowych wyborach zdobył mandat poselski z okręgu konińskiego.

Łukasz Mikołajczyk jest znany mieszkańcom Ostrzeszowa i powiatu ostrzeszowskiego. Bardzo często uczestniczył tu w uroczystościach państwowych i różnych przedsięwzięciach, także angażując się w ich organizację (np. konferencja dotycząca RODO). Nie unikał też spotkań z przedstawicielami lokalnych władz i mieszkańcami powiatu, rozmawiając o problemach i sposobach ich rozwiązania. Przez całą kadencję senatorską miał w Ostrzeszowie swoje biuro, gdzie także można było się z nim spotkać. Ta znajomość problemów naszego powiatu i jego mieszkańców może być pomocna w rozwiązywaniu ważnych lokalnych spraw. Należy się spodziewać, że nowo mianowany wojewoda w większym stopniu będzie interesował się problemami południowej Wielkopolski, bo przecież sam pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego.
Do 2015 r. Ł. Mikołajczyk związany był z oświatą, pracując jako nauczyciel matematyki, a potem dyrektor jednej z ostrowskich szkół. Był także radnym powiatu ostrowskiego oraz twórcą stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”, działającego na rzecz edukacji, nauki i kultury, a przede wszystkim dzieci potrzebujących wsparcia. Jeden z koncertów zorganizowanych przez to stowarzyszenie – na rzecz chorego dziecka, odbył się kilka tygodni temu w Ostrzeszowie. W 2015 r. startując z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został senatorem RP. W tym roku ponownie starał się o mandat senatora i choć otrzymał blisko 78 tys. głosów niewielką różnicą głosów (2204) przegrał z Ewą Matecką, byłą wiceprezydent Ostrowa Wlkp., kandydującą z listy Koalicji Obywatelskiej.
Mianowanie Ł. Mikołajczyka wojewodą to zapewne pozytywna ocena jego wiedzy i zaangażowania wykazywanego przez ostatnie lata. Liczymy także, że wraz z tą nominacją trochę zmieni się optyka władz Wielkopolski i również południowe jej powiaty będą lepiej dostrzegane.

K. Juszczak


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne