poniedziałek, 27 maja 2024, 8:17

Dwóch na podwójnym gazie, trzeci wbrew zakazowi

Wczoraj (10 czerwca), po godz. 18.30 w Mąkoszycach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który jechał volkswagenem polo. Jak się okazało mężczyzna prowadził auto mimo zakazu, jaki nałożył na niego Sąd Rejonowy w Wieluniu. Za ten „wybryk” mężczyzna odpowie przed sądem.

Kilka minut później mundurowi otrzymali zgłoszenie, że w Mąkoszycach doszło do obywatelskiego ujęcia sprawcy przestępstwa… Policjanci ustalili, że 63-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra został zatrzymany przez mężczyznę, który był świadkiem, jak tamten jechał oplem astrą tzw. wężykiem. Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia, że 63-latek jest pod wpływem alkoholu, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila! Mężczyzna odpowie za to przed sądem.
Do kolejnego zatrzymania osoby nietrzeźwej doszło po godz. 19.00 w miejscowości Jaźwiny. Oplem astrą kierował 44-letni mieszkaniec gminy Kraszewice, który, jak wykazało badanie, był pod wpływem alkoholu – prawie 2,5 promila! Policjanci prowadzą postępowanie, które zostanie zakończone skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne