niedziela, 21 kwietnia 2024, 0:35

Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann, nasi klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w naszych sklepach produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie wielkopolskim: kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do siedemnastu instytucji. Taki jest finał 3. edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Mechanizm pomocy jest prosty. Najpierw pracownicy Rossmanna zgłaszają lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Dość często zdarza się, że przedstawiciele tych instytucji na tyle już znają naszą akcję, że sami pojawiają się w drogeriach, chcąc zaprezentować swój dorobek pracownikom. Co roku pomagamy domom dziecka, samotnej matki, hospicjom, fundacjom na rzecz chorych i seniorów, a także schroniskom dla zwierząt.
Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, stworzyliśmy na początku roku listę 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione u nas zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacje jest im najbliższa i którą chcą wspierać.
Każdy złoty wydany w Rossmannie przybliżał nas do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. I udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne: pieluchy, kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt (lista liczy blisko 1300 artykułów).
Wsparte w ramach akcji instytucje mają bardzo zróżnicowane profile działalności, stąd właśnie tak szeroki wybór produktów do ich dyspozycji. W samym tylko województwie wielkopolskim pomoc trafiła do trzech instytucji wspierających osoby niepełnosprawne (z Leszna, Poznania i Krotoszyna), pięciu organizacji działających na rzecz zwierząt (m. in. do Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Mosinie) i innych, prężnie działających stowarzyszeń czy fundacji (np. Fundacji „Ja nie mogę czekać” z Obornik czy Hospicjum Miłosiernego Samarytanina z Wągrowca). Efekt? Siedemnaście organizacji z Poznania i okolic otrzymało wsparcie na łączną kwotę niemal 470 tysięcy złotych.
Finał naszej akcji jest najlepszym dowodem na to, że razem można góry przenosić. Pracownicy Rossmanna chętnie włączają się w inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności (i nie tylko): tłumaczą, o co w tej akcji chodzi, namawiają klientów do skanowania aplikacji Klubu Rossmann. A nasi klienci z radością angażują się w pomoc: skanują aplikację nawet przy niewielkich zakupach, chwalą się w mediach społecznościowych liczbą uzbieranych i przekazanych „pomocowych” punktów.
Razem robimy coś pożytecznego: wspieramy ludzi, którzy poświęcają swoje życie, wolny czas, pomaganiu na co dzień tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Po prostu „Pomagamy jak umiemy”.

Wykaz organizacji działających na terenie województwa wielkopolskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

 

Fundacja Sercem Przyprawiona, Konin, ul. 3 Maja 43

32 033,23 zł

Leszczyńskie Stowarzyszenie Dzieciom Niepełnosprawnym, Leszno, ul. Łaziebna 14

28 683,48 zł

Fundacja Pomocna Mama, Poznań, ul. Kordeckiego 30a/1

18 162,21 zł

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”, Poznań, ul. Żurawinowa 5/7

27 477,37 zł

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, Poznań, ul. Engestroma 22/6

38 058,42 zł

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, Mosina, Baranówko 21

31 962,95 zł

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością „Potrafię Więcej”, Poznań, ul. Rubież 46 E

24 820,57 zł

Fundacja „Ja nie mogę czekać”, Oborniki, ul. Szpitalna 1/7

22 621,48 zł

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Azorek”, Oborniki,
ul. Łopatyńskiego 1

34 797,16 zł

Fundacja Dzieci Wrzesińskich, Września, ul. Szkolna 12

21 129,11 zł

Gostyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Noe”, Gostyń,
ul. Wojska Polskiego 5/6

23 978,41 zł

Fundacja Anny Derskiej „Dar Szpiku”, Poznań, ul. Głogowska 148

22 107,28 zł

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Krotoszyn, ul. Młyńska 2D

25 661,61 zł

Fundacja „Głosem Zwierząt”, Skórzewo, ul. Podbiałowa 1/2

35 253,20 zł

Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Skałowie, Kostrzyn, ul. Dworcowa 5

29 325,89 zł

Hospicjum Miłosiernego Samarytanina, Wągrowiec,
plac Wyszyńskiego 1

28 788,68 zł

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Mały Dworek” w Łaszczynie, Rawicz, Łaszczyn 63

23 362,48 zł

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne