poniedziałek, 27 maja 2024, 7:56

Konkurs Rossmanna „Stań na własnych nogach” rozstrzygnięty

Klienci naszych drogerii zdecydowali.
Pierwszą nagrodę – grant w wysokości 30 000 zł na rozwój swojego pomysłu – otrzyma Joanna Koralewska za projekt „Relove – wielorazowe płatki kosmetyczne”.

Druga nagroda – 20 000 zł – powędruje do Anny Lubner-Piskorskiej, autorki gry logopedycznej „Lody”.
Trzecia nagroda – 10 000 zł – przypadnie Paulinie Famielec, projektantce sensorycznej książeczki dla dzieci „Cicha książka”.
Do akcji „Stań na własnych nogach”, razem z Fundacją Mamo Pracuj, zaprosiliśmy dziewczyny, kobiety, mamy zajmujące się wytwarzaniem „chałupniczo” np. ubranek, domowych kosmetyków, torebek, dekoracji czy zabawek. Chcieliśmy dać im szansę na zaprezentowanie swoich wyrobów ponad 7 milionom członków Klubu Rossmann. Nagrody pieniężne mają być dla uczestniczek konkursu zachętą do przekucia dotychczasowego hobby w źródło utrzymania, wystartowania z własnym biznesem.
Do konkursu zgłoszonych zostało prawie pół tysiąca różnych projektów. Ponad połowa z nich powstała z myślą o dzieciach. Ich autorkami zwykle były mamy przebywające na urlopach wychowawczych. Popularne były także projekty kosmetyczne, modowe, wnętrzarskie, których często wspólnym mianownikiem była troska o środowisko.
Głosowało kilkadziesiąt tysięcy klubowiczów. Joanna Koralewska, triumfatorka naszej akcji, autorka pomysłu „Relove – wielorazowe płatki kosmetyczne” przedstawiła nam siebie jako „kobietę ze zdrowym podejściem do zdrowego stylu życia i ekologii” (zdradziła też, że jest „szczęśliwie zakochana”, ma psa i kota oraz lubi mleczną czekoladę i głośny śmiech). Jej płatki do demakijażu, „stworzone z miłości do naturalnej pielęgnacji i naszej planety”, uszyte są w 100 proc. z naturalnych tkanin lub bambusa z algami morskimi. W zależności od użytego materiału w różny sposób dobroczynnie wpływają na naszą skórę. Można je prać w pralce, w temperaturze do 60 stopni i używać wiele razy.
Anna Lubner-Piskorska, autorka „Lody – uniwersalna gra logopedyczna” jest mamą, ale też nauczycielką i dyplomowaną logopedą. Jej gra ma nie tylko zaciekawić, bawić, ale także uczyć dzieci prawidłowej wymowy trudnych głosek, w myśl zasady „Piękna wymowa jest ważna”.
Paulina Famielec, która wymyśliła i wykonała piękną oraz mądrą  „Cichą książkę/książkę sensoryczną” jest mamą Antka i Julki, a miłość do szycia – jak zapewnia – odziedziczyła po dziadku, który był krawcem, oraz mamie. Książeczki są uszyte z certyfikowanej bawełny oraz filcu, mają bawić – ucząc i uczyć – bawiąc.
Wszystkim laureatkom gratulujemy.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne