sobota, 13 lipca 2024, 12:49

Biblioteka Pedagogiczna – nowe otwarcie

Ostrzeszowska Biblioteka Pedagogiczna doczekała się nowego lokalu. 15 kwietnia odbyło się jego uroczyste otwarcie. Teraz ostrzeszowska filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu mieści się w przestronnym lokum przy ul. Gorgolewskiego 3.

Przenosiny z budynku SOSW, w którym dotąd znajdowała się biblioteka, do centrum miasta to zasługa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, który, sfinansował remont i adaptację lokalu do nowoczesnej książnicy, przekazując na ten cel  63 tys. zł. Stąd też w wystąpieniach gości przewijały się nazwiska Marzeny Wodzińskiej – członka zarządu Województwa Wielkopolskiego i Doroty Kinal – dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki, którzy przyczynili się do pozyskania nowej siedziby dla biblioteki.
– Jestem przekonana, że warunki tu panujące pozwolą nie tylko wspierać nauczycieli, młodzież, dzieci, ale również lokalne środowiska, seniorów i przedszkolaków – mówiła Jolanta Nowosielska, dyrektor PBP Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.
Prócz niej w otwarciu uczestniczyli m.in.: Beata Sysiak – wicedyrektor PBP, dyrektorzy oraz kierownicy placówek kulturalno-oświatowych, bibliotekarze… Przybyli także przedstawiciele władz samorządowych, ze starostą i burmistrzem Ostrzeszowa. Rolę gospodyni spotkania pełniła kierownik ostrzeszowskiej filii biblioteki – Maria Stagraczyńska. Ona też przypomniała dzieje biblioteki pedagogicznej, wspominając także nieżyjącego już dyrektora SOSW – Bronisławie Kokoszko, zawsze życzliwego dla bibliotekarzy, którzy przez 22 lata pracowali w budynku bursy. Pani kierownik dziękowała też za owocną współpracę przedstawicielom instytucji uczestniczącym w otwarciu. Zaś ze strony gości, jak na taką okoliczność przystało, były pochwały, gratulacje, upominki oraz życzenia… Nie zabrakło też symbolicznego przecięcia wstęgi, a nawet toastu za pomyślny rozwój placówki.
Z wielu wypowiedzi przebijała nadzieja, że książka, wbrew statystykom, będzie coraz częstszym gościem w naszych domach.

K. Juszczak

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne