Reklama

wtorek, 21 stycznia 2025, 8:34

Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie, na dzisiaj (3 kwietnia) na godzinę 12:00, w powiecie ostrzeszowskim 193 osoby były objęte kwarantanną, a 204 przebywały pod nadzorem epidemiologicznym. W gminach: Ostrzeszów – 68, Mikstat – 16, Kobyla Góra – 21, Kraszewice – 17, Grabów nad Prosną – 33, Doruchów – 24, Czajków – 14. Ponadto odnotowano jedną osobę z wynikiem dodatnim i jedną, która jest hospitalizowana z podejrzeniem koronawirusa.

W skrócie:
● Tysiące maseczek ochronnych i rękawiczek oraz 3 ozonatory służące do sterylizacji żywności, oczyszczania wody i powietrza, a także np. dezynfekcji układów klimatyzacyjnych, otrzymał ostrzeszowski szpital od przedsiębiorców, firm, samorządowców i osób prywatnych. Dziękujemy działającym w naszym powiecie Środowiskowym Domom Samopomocy i Warsztatom Terapii Zajęciowej, Fundacji Siepomaga, firmie ECS Piotr Paruszewski, akcji #lessforhospitals Dawid Urban, Robertowi Koszarnemu, firmie Adamski, wójtowi Kobylej Góry i burmistrzowi Grabowa nad Prosną, posłowi Andrzejowi Grzybowi. Dziękujemy wszystkim anonimowym darczyńcom oraz wszystkim firmom i osobom, które wpłaciły lub wpłacą dary gotówkowe dla naszego szpitala.
● Dzisiaj odbyła się kolejna e-konferencja, na którą starosta ostrzeszowski zaprosił wójtów i burmistrzów naszego powiatu. Rozmawiano między innymi o nowych obowiązkach, jakie spadły na Powiatowy Urząd Pracy w związku z wprowadzeniem tarczy antykryzysowej – w celu zapewnienia pomocy osobom bezrobotnym oraz przedsiębiorcom wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie będzie pracował nieprzerwanie, aby, oprócz wzmożonej rejestracji bezrobotnych, zrealizować formy pomocy wprowadzone przepisami ustawy z 31 marca o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Tematem konferencji były także nowe rozwiązania, które pomogą osobom niepełnosprawnym  w trudnym okresie spowodowanym pandemią koronawirusa: orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, którego ważność upłynęła w terminie do 90 dni przed dniem wejścia w życie ustawy, zachowuje ważność przez okres kolejnych 60 dni od dnia odwołania stanu epidemii, podobnie ważność kart parkingowych dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zachowują ważność do 60 po zakończeniu epidemii. W związku z poruszanymi tematami gośćmi konferencji były: dyrektor PUP Ewa Rycerska oraz dyrektor PCPR Bożena Powązka.
Samorządowcy wymienili się spostrzeżeniami i rozwiązaniami wprowadzonymi w swoich urzędach – urzędy nie pracują w pełnej obsadzie – praca odbywa się rotacyjnie lub zdalnie; we wszystkich urzędach funkcjonują punkty obsługi interesanta.
● Kolejne e-spotkanie z wójtami i burmistrzami – w środę. Tym razem do udziału w e-konferencji zostanie zaproszony prezes OCZ oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Reklama
Reklama

Reklama

Ogłoszenia

Już dziś kup najnowszy numer!

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne

Ogłoszenia