niedziela, 16 czerwca 2024, 20:27

Jechał zdecydowanie za szybko

Powracamy do tragicznego wypadku, który wydarzył się 26 maja, krótko po północy, w Ostrzeszowie – na DK 11. Jest oskarżenie pod adresem kierowcy audi, który śmiertelnie potrącił 53-letniego mężczyznę.
Mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim – Maciej Meller:
– Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko 21-letniemu mieszkańcowi Ostrzeszowa, któremu w oparciu o poczynione ustalenia prokurator zarzucił, że 26 maja, 30 minut po północy, jadąc drogą krajową od Kępna w kierunku Ostrzeszowa, samochodem marki Audi, nienależycie obserwował przedpole jazdy oraz przekroczył dozwoloną prędkość.

Skutkiem tego potrącił mężczyznę, który doznał rozległych urazów wielonarządowych i zmarł. Oględziny miejsca zdarzenia pozwoliły ustalić, że prędkość z jaką jechał kierowca audi, ponad wszelką wątpliwość, przekraczała obowiązujący w tym miejscu limit. To, jak szybko poruszało się audi zostanie ustalone na dalszym etapie śledztwa, po wysłuchaniu opinii biegłego. Ślady hamowania, raport z oględzin pojazdu i zwłok stanowią materiał dowodowy w tej sprawie.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu. Czyn, którego się dopuścił zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Mając na względzie potencjalną surowość kary oraz dobro toczącego się postępowania, prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, polegający na cotygodniowym meldowaniu się na komisariacie oraz zakaz opuszczania kraju, a także poręczenie w wysokości 4 tys. zł.
Postępowanie – jak zastrzega prokurator – jest dopiero na początkowym etapie i za wcześnie by ferować wyroki, lecz to, że kierowca audi jechał zdecydowanie za szybko, wydaje się być faktem nie do podważenia.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne