Reklama

poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 12:19

Jakie są najnowsze rozwiązania technologiczne w inwestycjach deweloperskich?

Odkąd rynek zalała fala deweloperów, oferujących nowe mieszkania, firmy te zaczęły starać się o proponowanie klientom nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym mogą zyskać przewagę. Inwestycje deweloperskie z tego powodu zawierają coraz więcej udogodnień, nie tylko w formie dodatkowej rozrywki, lecz także stosowanych technologii. Dzięki temu sprzedaż mieszkań w Krakowie ma rosnąć, a klienci mają być oczarowani zaawansowaniem technologicznym swojego przyszłego lokum. Wyjaśniamy dzisiaj, jakie są najnowsze rozwiązania na rynku mieszkań.

Fotowoltaika

Fotowoltaika jest zdecydowanie na pierwszym miejscu wśród rozwiązań obejmujących nowoczesne inwestycje deweloperskie. To innowacyjne technologie nastawione proekologiczne, których wprowadzenie sprzyja oszczędzaniu energii. Domy wyposażone w fotowoltaikę z marszu są lepiej wyceniane i cieszą się większym zainteresowaniem. W konsekwencji sprzedaż mieszkań z takim system idzie również znacznie lepiej. Do takich ekologicznych rozwiązań zalicza się także pompy ciepła, odzyskujące ciepło z gruntu lub powietrza.

Inteligentne domy

Sztuczna inteligencja to kolejne i chyba najbardziej zaskakujące rozwiązanie technologiczne. Inwestycje deweloperskie zdecydowanie najbardziej koncentrują się na tym, by maksymalnie dostosować nieruchomości pod smart home. Co to oznacza? Montuje się specjalny program do zarządzania budynkiem, który obejmuje wszelkie instalacje, od ogrzewania, po oświetlenie, alarm, klimatyzację, wentylację oraz automatyczne rolety. Cały fenomen tego rozwiązania sprowadza się do tego, że wszystkimi tymi funkcjami można sterować za pomocą specjalnego panelu lub za pośrednictwem aplikacji w smartfonie. Pozwala to na zapalenie światła w odległym pokoju czy ustawienie temperatury odmiennej dla każdego pomieszczenia. Dzięki takim innowacjom sprzedaż mieszkań w Krakowie przebiega jeszcze skuteczniej.

BMI

Pod skrótem BMI kryje się modelowanie informacji o budynku (ang. Building Information Modeling). Przydaje się to jednak na etapie planowania nieruchomości. Są to programy komputerowe, pozwalające na projektowanie mieszkania czy domu. Tworzy się model budynku w technologii trójwymiarowej. Dzięki temu inwestycje deweloperskie są bardzo dokładnie obmyślane. Stworzone projekty uzupełnia się o dokładne dane, co umożliwia przechowywanie wszystkiego w jednym miejscu, a także dokładne wyliczenie wszelkich kosztów budowy. Za pomocą programu można ponadto obliczyć przewidywane zużycie energii elektrycznej czy cieplnej dla danego pomieszczenia.


Materiał płatny

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne