sobota, 13 lipca 2024, 12:28

Jak nowocześnie wykończyć mieszkanie?

Nowocześnie urządzone mieszkanie to azyl skrojony na miarę jego domowników. Wygodne, funkcjonalne, przestronne i zachwycające w swej prostocie. Nie znajdziecie tu przytłaczających i nieporęcznych elementów. By cieszyć się tym co oferuje najlepszego wystarczy porzucić szablonowe myślenie o urządzaniu wnętrz i otworzyć się na to co nowe i nieoczekiwane. Jak nowocześnie wykończyć mieszkanie, by w pełni wykorzystać jego potencjał? Podpowiadamy!

Kto w nowoczesnym mieszkaniu będzie czuł się najlepiej?

Styl nowoczesny daje nam ogromne pole do popisu, jeśli idzie o wykańczanie wnętrza. Bez problemu sprawdzi się w przypadku każdego metrażu, choć w przypadku tych większych pozwoli w pełni ukazać swój ogromny potencjał. To tu najlepiej poczują się wszyscy Ci, którzy nie boją się minimalistycznych i designerskich rozwiązań. Stawiają na funkcjonalność i przemyślane projekty od kanapy poprzez stoły aż po listwy przysufitowe. Nowoczesne wnętrze docenią wszyscy Ci, dla których priorytetem jest porządek i ład, unikają nieprzemyślanego zbieractwa oraz cenią harmonię. Uporządkowane nowoczesne mieszkanie pozwoli zaoszczędzić czas na sprzątanie, by przeznaczyć go na to co dla nas najważniejsze.

Jak nowocześnie wykończyć mieszkanie? – kilka sprawdzonych rozwiązań

W nowocześnie urządzonym mieszkaniu króluje prosta oraz gustowna baza w postaci nieszablonowych, minimalistycznych drzwi i jednolitych podłóg, do których warto wybrać idealnie pasujące listwy przypodłogowe. Do tego ściany pomalowane na jeden z podstawowych kolorów z balety barw taki jak biel, beże, szarości i odważne czernie, które warto przełamać kolorowym akcentem. Nie bójmy się mocnych, odważnych tonacji, bo to one pozwolą nam przełamać monochromatyczność w aranżacji. Akcent w postaci pomarańczowej kanapy czy granatowej kuchni zdecydowanie ożywi wnętrze. Pamiętajmy jednak o umiarze, bo to on jest jednym z wyróżników nowocześnie urządzonego mieszkania.

Postawmy na duże, otwarte przestrzenie, w których pomieszczenia są ze sobą połączone. Kuchnia otwarta na salon czy kuchnia połączona z jadalnią, a nawet sypialnia otwarta na pokój kąpielowy. Kluczem jest przestronność. Im więcej światła i oddechu tym lepiej. Postarajmy się o jak największą ilość światła słonecznego oraz odpowiednio dobraną oprawę w postaci iluminacji. Unikajmy przytłaczających firan i zasłon, postawmy raczej na lekkie i praktyczne rolety. Zadbajmy o perfekcyjnie dobrane światło główne oraz dodatkowe. Nowoczesne stylizacje upodobały sobie LED-owe oświetlenie, które możemy sprytnie wkomponować w takie elementy wystroju jak podwieszany sufit czy specjalnie projektowane listwy dekoracyjne.

Proste formy w nowoczesnych czterech kątach

Nowoczesny styl jest nie tylko minimalistyczny, ale także niewyszukany. Wybierając wyposażenie unikajmy bogato, misternie zdobionych elementów oraz wymyślnych form. Tu królować powinna prostota. Kubistyczne meble w kuchni, jadalni czy salonie. Wszystkie geometryczne formy z prostym wykończeniem są mile widziane. Jeśli chcemy nadać wnętrzu przysłowiowego pazura wybierzmy jeden element, który stanie w centralnym punkcie stylizacji np. fotel o futurystycznych kształtach, designerski stół w kształcie kropli wody czy wymyślną lampę. Nowoczesne aranżacje przykuwają wzrok i zachwycają prostotą rozwiązań. Warto rozważyć aranżację mieszkania w tym stylu i cieszyć się funkcjonalnym i modnym kątem.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne