poniedziałek, 20 maja 2024, 5:57

INTEGRACJA PEŁNA BARW I UŚMIECHU

Ponad 200 osób z całego powiatu wzięło udział w piątej imprezie integracyjnej odbywającej się pod hasłem: SPOTKAJMY SIĘ RAZEM.

W godzinach przedpołudniowych przez miasto przeszedł barwny korowód dzieci i młodzieży z dziewięciu ośrodków związanych z niepełnosprawnością, warsztatów terapii i domów pomocy społecznej znajdujących się w powiecie ostrzeszowskim. Wśród nich, w żółtych kamizelkach dzielnie maszerowały maluchy z Przedszkola nr 5, w którym to znajduje się również oddział integracyjny. Wymarsz nastąpił sprzed urzędu miasta, a dalej ul. Zamkową, przez Rynek i Sikorskiego uczestnicy marszu udali się na teren Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, by wziąć udział w grach i zabawach organizowanych przez młodzież ze SP w Szklarce Przygodzickiej. Wcześniej jednak na boisku SOSW dzieci i młodzież ze SP nr 2 w Ostrzeszowie zaprezentowały pełen uśmiechu i barw program artystyczne.

Taka właśnie kolorowa i radosna jest ta impreza organizowana od pięciu lat przez SOSW, odbywająca się pod egidą Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne